לוטוס הזהב/מחצלת הבשרים / לי יו

מחיר מחירון: 96.00 ₪
המחיר שלנו : 68.00 ₪
דמי משלוח: חינם בעת קניה מעל 120 ₪
(קיימת אפשרות לאיסוף עצמי ללא תשלום)
הוראות בעברית

הוספה לסל הקניות

צבע
סוג
כמות יחידות
לוטוס הזהב/מחצלת הבשרים / לי יו

ההתייחסות לאהבה, לאירוטיקה ולמין בתרבות הסינית - בכתיבה ובשירה, בחפצי אמנות ובפילוסופיה - תחילתה לפני יותר מחמשת אלפי שנים. כיוון שהיצירות שנכתבו או צויירו היו יקרות ערך, הן הוחזקו בחצרות הקיסרים והשליטים, נשמרו היטב ועברו מדור לדור, ממאה למאה וממלניום למילניום. לפני כאלף שנים החלה "נדידה" של ספרות ארוטית וחפצי אמנות ארוטיים מסין למדינות כגון יפן, הודו, טיבט או קוריאה, ובמקביל הפך הטפטוף הדליל של יצירות סיניות שהופנה למערב לזרם עז שמילא את ספריות בתי האצולה ואת המוזיאונים בערי אירופה.

"לוטוס הזהב" מביא יצירות אירוטיקה מפורסמות: "עשר שאלות", "שיחות עם פילגש", "סו נו פאנג" (מתי ואיך לבוא במשגל), "דונגקסאנזי (איך להכניס ואיך להוציא) וכדומה. כל היצירות מובאות בתרגום מלא, מלווה בהערות. הקובץ נערך על ידי ברט נורטון, מומחה לספרות הארוטית של המזרח הרחוק, ופורסם לראשונה בספר The Golden Lotus.

"מחצלת הבשרים" היא יצירת המופת הארוטית המפורסמת ביותר בסין. הו רומן רב היקף שגיבורו הוא דמות קזנובה או דון ז'ואן סיני, המקדיש את חייו למעשי אהבה. מחבר הספר, לי יו (1680-1610) לא הסתיר דבר בספרו זה, ולצד פרקים רומנטיים על אמנות הפיתוי, על אהבה ועל שברון לב, אנו מוצאים תיאורים חיים של משגלים, כולל תיאור הומוריסטי של ניתוח מסורתי להגדלת איבר המין! מכתביו של לי יו שרדו רק שתי יצירות - "מחצלת הבשרים" ואוסף סיפורים קצרים בשם "תריסר מגדלים" - אולם ידוע כי כתב יצירות נוספות שהושמדו עקב תוכנן הארוטי. הרומן רב ההיקף שלו פורסם לראשונה בשם "פאנג פאנג", הוטל עליו חרם למשך עשרות שנים, ואז הודפס שנית בשם "מחצלת תפילה לאהבת הבשרים". במערב ידוע הספר בשם "מחצלת הבשרים" או בשם "טאו האוהבים". מהדורה של הספר ראתה אור בשנת 1998 בשפה העברית, והיא מובאת כאן במלואה.

כל התמונות והאיורים בספר נלקחו מיצירות אמנות סינית מקוריות.
 
 

תגובות

גולשים שקנו מוצר זה קנו גם: